دسته‌بندی نشده

اجرای بازی Cyberpunk 2077 فقط بر روی DirectX 12 ممکن خواهد بود – اخبار داغ – دانلود آهنگ جدید


اجرای بازی Cyberpunk 2077 فقط بر روی DirectX 12 ممکن خواهد بود – اخبار داغ – دانلود آهنگ جدید

مدت‌هاست که سایبرپانک ۲۰۷۷ در بین داغ‌ترین اخبار صنعت بازی قرار دارد. این عنوان که انتشار آن تازه به تعویق افتاده بزرگترین ساخته استودیو مشهور سی‌دی پراجکت محسوب می‌شود و به شدت مورد انتظار است. در این میان اخبار و خوب به صورت ترکیبی از این بازی منتشر می‌شود. حال به نظر می‌رسد این عنوان بر روی کامپیوترهای شخصی صرفا با DirectX 12 سازگاری دارد و اجرای بازی Cyberpunk 2077 بر روی نسخه‌های قدیمی ویندوز مانند ۸ نیز غیر ممکن خواهد بود.

اجرای بازی Cyberpunk 2077 نیازمند سازگاری سیستم با DirectX 12

طبق مصاحبه‌ای که PC Games Hardware با برنامه نویس گرافیکی سی‌دی پراجکت رد داشته، وی در این مورد اطلاعاتی را در اختیار این رسانه آلمانی قرار داده است. از طرفی این خبر خوشحال کننده است چرا که حالا می‌دانیم توسعه دهنده بازی صرفا بر روی یک API گرافیکی تمرکز کرده است و نیازی به پراکندگی توجه به APIهای گرافیکی مختلف که باعث می‌شوند بسیاری از مسائل قربانی شوند نبوده است. این باعث می‌شود در زمان ساخت بازی صرفه‌جویی شود و مطمئن شوند از DirectX 12 به کامل ترین شکل ممکن استفاده می‌شود. با این حال این تصمیم چالش‌هایی را برای سی‌دی پراجکت نیز به دنبال داشته است. تصمیمی محدود کننده برای کاربران که باعث می‌شود آن عده‌ای که دارای کارت گرافیک‌های نسبتا قدیمی هستند که قابلیت پشتیبانی از DirectX 12 را ندارند، نتوانند به اجرای بازی Cyberpunk 2077 بپردازند.

همچنین از لحاظ سیستم عامل نیز، نسخه‌هایی که از DirectX 12 پشتیبانی نمی‌کنند در اجرای این بازی ناتوان خواهند بود. این موضوع شامل حال کاربران ویندوز ۸ می‌شود. همچنین با اینکه ویندوز ۷ از DirectX 12 پشتیبانی می‌کند اما به واسطه خاتمه یافتن پشتیبانی از این نسخه، بهتر است کاربران سیستم عامل خود را بروزرسانی کنند. کارت گرافیک‌هایی که در ۵ سال اخیر روانه بازار شده‌اند، همگی از DirectX 12 پشتیبانی می‌کنند و تعدادی از مدل‌های قدیمی‌تر قابلیت پشتیبانی از این API را دارند. بنابراین کارت گرافیک‌های بسیار قدیمی که دیگر حتی توان اجرای عنوان جدیدی همچون سایبرپانک ۲۰۷۷ را ندارند، از DirectX 12 پشتیبانی نمی‌کنند.

بنابراین درصد بسیار کمی از گیمرها از این تصمیم سی‌دی پراجکت زیان خواهند دید اما اکثریتی که شرایط اجرای بازی را دارند، مطمئنا از این تصمیم احساس رضایت خواهند کرد چرا که تعهد به یک API گرافیکی می‌تواند تاثیرات مثبتی بر روی جلوه‌های بصری بازی داشته باشد.

بیشتر بخوانید: انتشار Cyberpunk 2077 باز هم به تعویق افتاد: ۱۹ نوامبر، تاریخ انتشار جدید

منبع : سخت افزارSource link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن