دسته‌بندی نشده

بازی های ویدئویی موجب پرخاشگری افراد نمی‌شوند – اخبار داغ – دانلود آهنگ جدید


بازی های ویدئویی موجب پرخاشگری افراد نمی‌شوند – اخبار داغ – دانلود آهنگ جدید

همه ما این صحبت را شنیده‌ایم که می‌گویند بازی های ویدئویی موجب پرخاشگری می‌شوند و خلق و خوی افراد را تند می‌کنند. مهم نیست که چه تعداد مطالعه توسط محققین دانشمند عدم ارتباط این دو را نشان دهد، همیشه و همه جا چنین افرادی بوده‌اند که سعی در اثبات این باور دارند. مطمئنا گیمرهای زیادی از دست شنیدن چنین صحبت‌هایی دیگر به تنگ آمده‌اند. اما واقعا حق با کدوم گروه است؟ آیا حقیقتا انجام گیم افراد را تندخو می‌کنند؟ به نظر این طرز فکر، چیزی بیشتر از یک باور عامیانه نیست و سندیت علمی ندارد. مطالعات گسترده صورت گرفته در این زمینه این مسئله را رد می‌کند.

بازی های ویدئویی موجب پرخاشگری افراد نمی‌شوند – حتی در گذر زمان

در مطالعه‌ای که به رهبری Aaron Durmmond، محقق دانشگاه Massey کشور نیوزلند صورت گرفته، ۲۸ تحقیق صورت گرفته در این زمینه که از سال ۲۰۰۸ انجام شده، مجددا بررسی شده‌اند. تمامی این تحقیقات در رابطه با ارتباط بین بازی‌های ویدئویی و تاثیر آنها بر میزان خشونت افراد بوده است. طبق گزارشی که روز گذشته توسط Royal Society Open Science انجام شده، مشخص شده است که انجام بازی‌های خشونت آمیز در گذر زمان تاثیر خاصی بر خشونت گیمرها ندارند. مطالعات پیشین حاکی از این داشتند که بازی‌های ویدئویی تاثیر فوق العاده ناچیزی بر رفتار پرخاشگرانه گیمرها دارند اما این تاثیر آنقدر کم است که محسوس نیست.

بررسی‌های عظیم صورت گرفته همچنین نشان می‌دهد که برخی مطالعات با سطح کیفی پائین به صورت مبالغه آمیز و به دور از واقعیت از تاثیر بازی‌های ویدئویی بر پرخاشگری سخن به میان آورده‌اند در حالی که مطالعات سطح بالا و باکیفیت در عدم تاثیرگذاری محسوس گیم بر عصبانیت تفاهم دارند. همچنین حتی گیم در طول مدت زمان زیاد و برای یک بازه زمانی طولانی نیز باعث نمی‌شود خشونت گیمر تدریجا افزایش پیدا کند. طبق نتایج تحقیقات، هیچ مدرکی دال بر اینکه ارتباطی بین گیم در دوره طولانی و پرخاشگری جوانان هست، وجود ندارد. نظر شما در این خصوص چیست؟ با نتیجه مطالعات جدید موافق هستید؟

بیشتر بخوانید: گیم، محبوب ترین سرگرمی دوران قرنطینه برای سنین مختلف بوده است

منبع : سخت افزارSource link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن