دسته‌بندی نشده

تولید ۸۰ میلیون چیپ A14 توسط TSMC برای کمپانی اپل – اخبار داغ – دانلود آهنگ جدید


تولید ۸۰ میلیون چیپ A14 توسط TSMC برای کمپانی اپل – اخبار داغ – دانلود آهنگ جدید

تولید ۸۰ میلیون چیپ A14 توسط TSMC برای کمپانی اپل در سال ۲۰۲۰ انجام می‌شود. قبلا گزارش شده بود که تولید انبوه A14 Bionic کمی قبل‌تر در همین سال توسط TSMC آغاز شده. این کمپانی ظاهرا سه نسخه مختلف از نود ۵ نانومتری را برای شرکای خود ارائه کرده. نود معمولی، نود ۵ نانومتر پلاس و نود بهبود یافته ۵ نانومتر اما مشخص نیست که اپل از کدام یک برای A14 Bionic سود جسته. فارغ از نوع فناواری ساخت، یک افشاگر اعتقاد دارد که TSMC حجم عظیمی را برای اپل آماده عرضه نموده اما مشخص نیست که تمام آنها برای یک محصول هستند یا خیر.

تولید ۸۰ میلیون چیپ A14 توسط TSMC

با توجه به صحبت‌های کاربر توییتر L0vetodream، کمپانی TSMC در حال آماده سازی تعداد عظیمی چیپ A14 برای اپل می‌باشد. با این حال L0vetodream مشخص نکرده که این چیپ‌ها برای کدام محصول هستند. در نظر داشته باشید که تنها یک محصول وجود ندارد که از سیلیکونی با شماره مدل A14 استفاده خواهد کرد. سری iPhone 12 احتمالا بر پایه A14 Bionic تولید می‌شود، سپس خانواده جدید iPad Pro با A14X Bionic وجود دارد که باز هم بر پایه همین نود ۵ نانومتری تولید خواهد شد.

سپس ما مک با چیپ ARM را خواهیم داشت که براساس شایعات گذشته از یک چیپ ۵ نانومتری با جمع ۱۲ هسته بهره می‌برد. تایید نشده که این سیستم روی چیپ چه نام خواهد داشت اما اگر اولین مک بر پایه ARM امسال عرضه شود، همانطور که اپل طی WWDC 2020 وعده داده بود، پس احتمالا تحت سری A14 خواهد بود. اگر سه محصول مختلف از چیپ A14 استفاده کنند پس ۸۰ میلیون واحد تولید شده بین آنها تقسیم می‌شوند.

نکته جالب اینجاست که گزارشی قبلا پیش بینی کرده بود که عرضه iPhone 12 برای مدل‌های mmWave 5G تا ۵۰ درصد کاهش خواهد داشت، بنابراین احتمال دارد که این چیپ‌های A14 بین iPhone و iPad و مک بر پایه ARM توزیع شود. در هر صورت فعلا پیشنهاد می‌کنیم اطلاعات امروز را با شک و تردید مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید: تولید انبوه فناوری ۵ نانومتری TSMC رسما آغاز شد – از A14 اپل تا گرافیک بالا رده AMD

منبع : سخت افزارSource link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن