دسته‌بندی نشده

سبقت هوآوی از سامسونگ برای اولین بار در تاریخ آنها را به پرفروش‌ترین برند گوشی تبدیل کرد


سبقت هوآوی از سامسونگ برای اولین بار در تاریخ آنها را به پرفروش‌ترین برند گوشی تبدیل کرد

براساس آخرین اطلاعاتی که موسسه تحقیقاتی Counterpoint منتشر کرده است، در دنیای گجت‌های دیجیتال برای اولین بار در تاریخ شاهد سبقت گرفتن هوآوی از سامسونگ به عنوان بزرگترین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند هستیم. این اطلاعات متعلق به ماه اپریل سال ۲۰۲۰ بوده و فاکتورهای زیادی در نتیجه بدست آمده نقش داشته‌اند.

چگونه سبقت هوآوی از سامسونگ محقق شد؟

اولین و اصلی‌ترین دلیل این موضوع اینست که سامسونگ به دلیل شیوع ویروس کرونا مدتی سرعت فعالیت‌های خود را پایین‌تر آورد. غول کره‌ای دنیای فناوری تمرکز ویژه‌ای بر روی بازار هند، ایالات متحده، آمریکا جنوبی و اروپا به عنوان بازارهای اصلی خود داشته است. اما به دلیل تعطیلی فروشگاه‌های فیزیکی و کاهش شدید تقاضا برای گوشی‌های هوشمند در دوران قرنطینه، سامسونگ از وضعیت موجود آسیب زیادی دید. بزرگترین تولیدکننده گوشی در جهان، در ماه اپریل تنها ۱۷ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داد. این در حالیست که هوآوی توانست صاحب ۱۹ درصد از میزان فروش بازار باشد.

دومین دلیل شکوفایی هوآوی در ماه اپریل این بود که همزمان با تعطیلی بازارهای غربی، چین در حال ریکاوری بود. از آنجاییکه شهروندان چینی حمایت خوبی از برند هوآوی می‌کند، فروش خوب این برند در بازار خانگی نقش مهمی در بدست آوردن این عنوان داشت. فروش گوشی‌های هوآوی در بازار جهانی به دلیل عدم وجود سرویس‌های موبایلی گوگل، با کاهش چشمگیری روبه‌رو بوده است. اما کاربران چینی تلاش می‌کنند تا با خرید محصولات این شرکت تا حد ممکن جلوی ضرردهی آنها را بگیرند.

سامسونگ جایگاه خود را پس خواهد گرفت

طبیعتاً در ماه‌های پیش رو وضعیت برای سامسونگ مانند ماه اپریل هوآوی خواهد شد. این شرکت رفته رفته ریکاوری خواهد کرد. با باز شدن فروشگاه‌ها و برداشته شدن محدودیت‌ها و قرنطینه، میزان فروش گوشی‌های سامسونگ کم کم به حالت طبیعی بازخواهد گشت.

اما آیا هوآوی می‌تواند با عادی شدن شرایط جایگاه دوم خود را میان برترین تولیدکنندگان گوشی حفظ کند و یا باید در آینده‌ای نه چندان دور، آن را به رقیب آمریکایی خود، یعنی اپل تحویل دهد؟

منبع : سخت افزارSource link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن