دسته‌بندی نشده

سرعت پخش ویدیو در برنامه Netflix بلاخره اضافه شد: منتظر ویژگی‌های جدید باشید


سرعت پخش ویدیو در برنامه Netflix بلاخره اضافه شد: منتظر ویژگی‌های جدید باشید

با عبور تعداد کاربران نرم افزار نتفلیکس در گوگل پلی از مرز یک میلیارد، وظیفه سنگینی به عهده کمپانی Netflix واگذار شده است و آن‌هم تولید بهترین نمونه برنامه برای نسخه اندروید این رسانه است. سرعت پخش ویدیو در برنامه Netflix از جمله قابلیت‌هایی است که کاربران مدت زمان زیادی بود درخواست آن را داشتند و بلاخره شاهد اضافه شدن آن به نسخه اندروید هستیم.

مابقی پلتفرم‌های پخش ویدیو مثل یوتیوب یا برنامه‌های پخش ویدیو مانند VLC و یا KMP به کاربر این اجازه را می‌دهند تا بتواند به سادگی سرعت پخش ویدیو را بنابر سلیقه خود تنظیم نماید. این سرعت پخش می‌توان بر اساس تنظیم کاربر سریع و یا کند باشد. سرعت پخش ویدیو در برنامه Netflix نیز چنین عملکردی را خواهد داشت و از الان به بعد کاربران اندروید قادر هستند تا به راحتی سرعت ویدیو‌های خود را از رنج ۱٫۲۵ تا ۱٫۵ و از سمتی دیگر از ۰٫۵ تا ۰٫۷۵ زیاد و یا کم کنند.

سرعت پخش ویدیو در برنامه Netflix بلاخره اضافه شد: منتظر ویژگی‌های جدید باشید

سرعت پخش ویدیو در برنامه Netflix

اما خبر بد این است که تنظیمات گفته شده به صورت پیشفرض ذخیره نخواهد شد و برای هربار تماشای هر ویدیو می‌بایست یک بار از اول سرعت پخش ویدیو را به صورت دستی تنظیم نمایید. نتفلیکس در حقیقت از سال ۲۰۱۹ شروع به تست این قابلیت کرده بود و به نظر می‌‎رسید که تولید کنندگان ویدیو‌ای زیادی ضد انجام اینکار توسط نتفلیکس بودند. بر اساس توییتر Judd Apatow سرعت پخش محتوای فیلم و سریال‌های سینمایی نباید به صورت دستی کم و یا زیاد شود و باید به همان صورت اصلی خود به کاربر نمایش داده شود.

کمپانی نتفلیکس در جواب به پاسخ تمام حرف‌های گفته شده بر ضد این قابلیت با انتشار حرف‌های خود در Verge اعلام کرد که با توجه به ناراضی بودن بسیاری از کمپانی‌ها از این قابلیت با این حال ما نمی‌توانیم راحتی کاربران خود را نادیده بگیریم و از این رو به کم کردن رنج سرعت پخش قصد داشتیم تا هم کمپانی‌های سازنده فیلم و سریال و هم کاربران از این قابلیت راضی باشند. همچنین دستی بودن سرعت پخش در هر ویدیو از عمد بوده است و نتفلیکس به کاربر این حق انتخاب را داده است تا در هر فیلم و سریال بتواند سرعت پخش خود را انتخاب نماید.

بیشتر بخوانید: پشتیبانی Safari از رزولوشن ۴K نتفلیکس در سیستم عامل MacOS Big Sur

منبع : سخت افزارSource link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن