دسته‌بندی نشده

قابلیت جدید کروم موجب توقف اعلانات بدون نیاز به غیر فعالسازی آنها خواهد شد


قابلیت جدید کروم موجب توقف اعلانات بدون نیاز به غیر فعالسازی آنها خواهد شد

اگر کاربر مروگر اینترنت کمپانی گوگل باشید مطمئنا بسیاری از اوقات از دست نوتیفیکیشن‌های زیاد سایت‌ها کلافه شده‌اید. با اینکه امکان غیر فعال سازی کامل این اعلانات در تنظیمات این مرورگر وجود دارد اما مطمئنا بسیاری از کاربران از این ترفند آگاه نیستند و با این معضل ناچارا کنار می‌آیند. اما قابلیت جدید کروم می‌تواند در کاهش این آزار و اذیت‌ها از سوی نوتیفیکیشن‌ها اثر گذار باشد. جنگ گوگل بر علیه اعلانات آزار دهنده سایت‌ها وجود دارد.

طبق گزارشی که توسط TheWindowsClub منتشر شده، گوگل در حال آزمایش ویژگی جدیدی برای کروم است که باعث می شود اعلانات سایت‌ها برای مدت زمان مشخصی برای شما به نمایش در بیآیند و در واقع نوتیفیکیشن‌های هر سایت یک تاریخ انقاضا داشته باشند. فعال سازی این قابلیت به عهده کاربر است و کاربر می‌تواند تصمیم بگیرد که چه زمانی نمایش این اعلانات متوقف شوند. بنابراین بعد از گذر از زمان اشتراکی که شما برای هر سایت تعیین کرده‌اید، دیگر خبری از اعلانات آزار دهنده یا تبلیغات و محتواهای مختلف از طرف یک سایت نخواهد بود.

به طور پیشفرض، زمان تعیین شده ۹۰ روز است اما ضرورتی برای حفظ این تعداد روز برای اشتراک اعلانات سایت‌ها وجود ندارد. این ویژگی قرار است در نسخه ۸۹ مرورگر Canary که بیلدهای آزمایشی کروم محسوب می‌شود تست شود و احتمالا مدتی تا قرار گرفتن در نسخه نهایی طول خواهد کشید. جدا از اینکه این قابلیت موجب کاهش اعلانات می‌شود، وب سایت‌ها نیز به خودی خود از ارسال نوتیفیکیشن‌ها دلسرد خواهند شد که این موضوع طبیعتا به نفع کاربران است.

بیشتر بخوانید: یک بار برای همیشه: خاموش کردن پیغام دریافت نوتیفیکشن در گوگل کروم

منبع : سخت افزارSource link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن