دسته‌بندی نشده

مایکروسافت برای تمرکز بر روی ویندوز ۱۰X، آپدیت های اصلی ویندوز ۱۰ را کاهش می‌دهد


مایکروسافت برای تمرکز بر روی ویندوز ۱۰X، آپدیت های اصلی ویندوز ۱۰ را کاهش می‌دهد

مایکروسافت ابتدا قصد دارد ویندوز ۱۰X را به عنوان نسخه‌ای بهبود یافته و مقداری پیشرفته‌تر از Windows 10 استاندارد در اواخر سال ۲۰۲۰ منتشر کند. اما مسائل مختلفی از جمله همه‌گیری بیماری کرونا باعث شد ردموندی‌ها مجبور شوند تغییرات عمده‌ای را در برنامه‌ریزی خود انجام دهند. بدین ترتیب عرضه نسل اول دستگاه‌های دو نمایشگر مجهز به ویندوز ۱۰X در بهترین حالت در سال ۲۰۲۱ روانه بازار خواهند شد. همچنین غول نرم افزاری جهان قصد دارد تعداد آپدیت های اصلی ویندوز ۱۰ را که در یک سال منتشر می‌شود کاهش دهد و در عوض تمرکز بیشتری بر روی ویندوز ۱۰X بگذارد.

طبق گزارشی تازه منتشر شده، کمپانی مایکروسافت در نظر دارد در آینده فقط یک بروزرسانی بزرگ را برای ویندوز ۱۰ منتشر کند و تمرکز خود را بر روی توسعه ویندوز ۱۰X معطوف کند. در گزارشی که ZDNet منتشر کرده آمده است که مایکروسافت از آغاز سال ۲۰۲۱ احتمالا به جای دو آپدیت بزرگ، فقط یک آپدیت اصلی را برای ویندوز ۱۰ منتشر کند. بدین ترتیب کمپانی مهندسین بیشتری را بر روی پروژه Windows 10X قرار خواهد داد و سرعت توسعه این سیستم عامل را افزایش خواهد داد. ضمن اینکه به تازگی شنیده‌ایم مایکروسافت قصد دارد Windows 10X را علاوه بر دستگاه‌های دو نمایشگره، برای دستگاه‌های مجهز به یک نمایشگر نیز منتشر کند.

کاهش آپدیت های اصلی ویندوز ۱۰ برای تمرکز بر Windows 10X

اگر ادعای ZDNet صحت داشته باشد، می‎توانیم پیش بینی کنیم که ردموندی‌ها اولین نسخه Windows 10X را در فصل بهار و نیمه نخست سال میلادی آینده منتشر خواهند کرد و در ادامه، آپدیت اصلی جدید ویندوز ۱۰ نیز در فصل بهار و نیمه دوم سال ۲۰۲۱ منتشر خواهد شد. از آنجایی که مایکروسافت در حال حاضر نسخه نهایی آپدیت اصلی ویندوز برای نیمه دوم سال را آماده سازی کرده، طبیعتا هر گونه تغییری در این امر در سال میلادی آینده اتفاق خواهد افتاد.

خالی از لطف نیست به این نکته اشاره کنیم که مایکروسافت عرضه بیلدهای اینسایدر برای برخی از نسخه‌های ویندوز ۱۰ را متوقف کرده است. این بدین معناست که بیلدهای جدید که در کانال توسعه دهندگان آزمایش خواهند شد در نیم سال ۲۰۲۱ منتشر خواهند شد. این اتفاق می تواند نشانه دیگری مبنی بر این باشد که کمپانی قصد دارد در استراتژی عرضه دو بروزرسانی اصلی برای این سیستم عامل تغییراتی ایجاد کند. باید دید در صورت رخ دادن این اتفاق مایکروسافت چگونه بروزرسانی‌های ویندوز ۱۰ را مدیریت خواهد کرد. هم اکنون نیز این سیستم عامل با دریافت دو آپدیت اصلی در سال مشکلات متعددی دارد و باید با کاهش تمرکز مایکروسافت بر این نسخه، کیفیت نسخه‌های آتی ویندوز ۱۰ به چه شکل خواهد شد.

بیشتر بخوانید: تائید باگ جدید ویندوز ۱۰ و بروز مشکل در اتصال به اینترنت توسط مایکروسافت

منبع : سخت افزارSource link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن