اخبار داغاقتصادیبازار بورسبازار سرمایهبورس تهرانپیش بینی بورس

پیش بینی بورس دوشنبه ۱۴ مهر ۹۹


در این مطلب از کولاک نیوز ، به بررسی و پیش بینی بورس دوشنبه ۱۴ مهر ۹۹ خواهیم پرداخت! با ما همراه باشید. شاخص کل بورس در معاملات صبح امروز یکشنبه ۱۳ مهر ۹۹ با بیش از ۱۵ هزار واحد افت به عدد یک میلیون و ۵۳۰ هزار واحدی رسید؛ این در حالی است که در آغاز معاملات شاخص مثبت بود و با این وجود، فشار عرضه مانع ادامه روند صعودی شد.

پیش بینی بورس دوشنبه ۱۴ مهر ۹۹

بازار که روز گذشته با صعودی قابل توجه همراه شده بود، امروز به خطی مقاومتی رسید که ادامه آن روند را دشوار کرد. از این رو شاهد آن هستیم که شاخص، اعدادی منفی را نمایش می دهد.

اما در این میان باید به این نکته نیز اشاره کرد که شاخص توان صعود را دارد، به شرط این که بتواند از خطوط مقاومتی حوالی یک و نیم میلیون واحدی عبور کند. با این وجود برخی بر این باورند که اکنون شاخص توان عبور از مقاومت ها را ندارد.

لازم به بیان است این روزها می گذرد، مثل همان روزهای مثبتی که گذشت! روزهای منفی هم به مثبت تبدیل می شود، اما صبوری کردن در سهامداری، تنها نکته سودگیری از این بازار است. اگر سهام داری به دنبال کسب بازدهی در ۶ ماه دوم سال است، تاکید می کنیم که بر روی سهام خود باقی بماند، البته نه هر سهمی و نه هر صنعتی! عمدتا صنایع بزرگ بازار ما مثل فلزات اساسی، سنگ معدنی، صنایع پتروشیمی و صنایع مادر بسیار ارزنده و از لحاظ بنیادی بسیار ارزشمند هستند. ارزیابی ها نشان می دهد که بازدهی بازار سرمایه در قیاس با سایر بازارها، طی ۶ ماه دوم مناسب تر خواهد بود.

تاکید می کنیم که سهامداران نباید نسبت به عبارت ها حساس نشوند. این عبارت های غیرکارشناسی که اگر حقوقی یک سهم را بخرد بازار مثبت میشود و اگر نخرد بازار خراب می شود نباید ملاک تصمیم گیری برای خرید سهم باشد.

مولفه های دیگری بر بازار ما اثرگذار هستند. گزارش هایی که برخی رسانه ها منتشر می کنند مبنی بر خروج نقدینگی توسط حقیقی ها از بازار نیز کاملا نادرست است. نقدینگی از بازار خارج نمی شود بلکه دست به دست می شود. حقیقی ها می فروشند و حقوقی ها خرید می کنند. این نکته را باید به یاد داشته باشیم که بسیاری از حقوقی ها در اصل افراد حقیقی هستند. اگر حقیقی سبدگردانی می کند، تنها کد سبد، حقوقی است اما سرمایه گذاری توسط شخص حقیقی انجام شده است. یا این که صندوق های سرمایه گذاری با کدهای حقوقی خرید و فروش می کنند اما افراد حقیقی نسبت به ابطال واحدهای صندوق اقدام کرده اند.

بازار سرمایه بازاری است که افت و خیز دارد اما کسانی برنده خواهند شد که توقع بازدهی منطقی داشته باشند.

اما درباره پیش بینی بازار سهام دوشنبه ۱۴ مهر ۹۹ بایستی گفت امروز مجددا جو هیجانی در بازار حاکم شد اما این منفی شدن هیچ ارتباطی به حقوقی ها ندارد و این مردم هستند که با رفتار شتاب زده و هیجانی بازار را منفی کردند؛ اما سهامدارانی که امروز سهام و دارایی خود را فروختند پشیمان خواهند شد. در افت امروز بازار بورس می توان محدودیت نوسانگیری روزانه را سهیم دانست.

امروز شاهد کاهش حجم صف های فروش در مقایسه با هفته های قبل بودیم و تقاضا می‌تواند روند عرضه بازار را پوشش دهد می توان به وضعیت بازار بورس در هفته جاری خوش بین بود.

سرمایه گذاران بازار بورس به دنبال خرید سهم های بنیادی هستند که بازار توجه خاصی به آنها دارد و سهم های شاخص ساز نطیر پتروشیمی ، پالایشی و فولاد مورد توجه سرمایه گذاران حقیقی است و با از آنجایی که بازار تحت تاثیر کاهش قیمت دلار می باشد تمرکز بازار به گروه های خودرویی می باشد و اکثر سهم‌ها با نرخ ارز زیر ۲۰ هزار تومان معامله می‌شوند و این موضوع نشان دهنده ارزندگی سهم‌ها است.

با انتشار اخبار مثبت نظیر مشخص شدن صندوق بازارگردان نماد خساپا و تایید عرضه های اولیه جدید (شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس) می توان به رشد شاخص بورس امیدوار بود.

 Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن