دسته‌بندی نشده

چیپست Kirin 1020 هوآوی بی‌تأثیر از تحریم، طبق برنامه برای Mate 40 تولید می‌شود


چیپست Kirin 1020 هوآوی بی‌تأثیر از تحریم، طبق برنامه برای Mate 40 تولید می‌شود

با تحریم‌های جدیدی که توسط وزارت بازرگانی ایالات متحده به تصویب رسیده است، نه تنها هوآوی، بلکه شرکت‌هایی مانند TSMC نیز تحت تأثیر قرار گرفته‌اند. حالا این سوال برای کاربران پیش آمده است که آیا تحریم‌های جدید ایالات متحده بر روی چیپست Kirin 1020 هوآوی نیز تأثیرگذار است و تولید این تراشه ۵ نانومتری پرچمدار را با تأخیر مواجه خواهد کرد یا خیر.

تحریم‌ها بر روی چیپست Kirin 1020 هوآوی تأثیر ندارد

اطلاعات اولیه در رابطه با تحریم‌های جدیدی آمریکا اینگونه منتشر شده بود که این حکم تنها بر روی سفارشات آینده تأثیر دارد و آنهایی که هوآوی تا امروز سفارش آن‌ها را داده است، شامل آن نمی‌شود. این یعنی تولید تراشه‌های ۵ و ۷ نانومتری آنها بدون مشکل ادامه خواهد داشت.

گفته شده بود که شرکت تایوانی TSMC در ازای دریافت ۷۰۰ میلیون دلار از هوآوی، قرار است سفارشات این شرکت را پیش از اجرایی شدن تحریم‌های آمریکا در اواسط ماه سپتامبر، به صورت فوری تولید کند. این در ظاهر شامل همه سفارشات هوآوی میشد. اما حالا در گزارشات جدیدترین، شرایط به گونه‌ای متفاوت عنوان شده است.

در جدیدترین گزارش به سفارشات ۵ نانومتری و ۱۲ نانومتری اشاره شده است، زیر گفته شده ظرفیت سفارش ۷ نانومتری پردازنده‌ها در TSMC پر شده است. در حال حاضر تنها ۵۰ درصد از ظرفیت تولید محصولات ۵ نانومتری پر است و این یعنی اگر TSMC همانطور که قول داده است، تا نیمه دوم سال ۲۰۲۰ تولیدات ۵ نانومتری را انجام دهد، تراشه Kirin 1020 هوآوی می‌تواند برای اولین بار و طبق برنامه، برای در گوشی‌های پرچمدار سری میت ۴۰ استفاده شود.

با این حال، آینده دو تراشه  Kirin 980 و Kirin 990 مبهم است، چراکه آنها بر پایه معماری ۷ نانومتری تولید می‌شوند. البته هنوز زمان برای هوآوی از دست نرفته است. چراکه اعلام شده این تحریم‌ها در ماه سپتامبر عملی خواهد شد و تا آن زمان می‎تواند سفارشات دیگری برای تولید، ارائه کند.

منبع : سخت افزارSource link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن