دسته‌بندی نشده

کاهش درآمد آلفابت برای اولین بار بعد از ۲۲ سال – ضربه کرونا به سازمان مادر گوگل


کاهش درآمد آلفابت برای اولین بار بعد از ۲۲ سال – ضربه کرونا به سازمان مادر گوگل

از آنجایی که قریب به ۸۵ درصد از درآمد گوگل از طریق تبلیغات به دست می‌آید، غول جستجوی جهان در تلاش است که علاوه بر هسته اصلی کسب و کار خود، منابع درآمدی خود را متنوع کند. برای اولین بار در طول ۲۲ سال گذشته، کاهش درآمد آلفابت به عنوان سازمان مادر گوگل به ثبت رسیده است. اما با این حال این سازمان معتقد است که روزهای بدتر در راه هستند. در ادامه سریال انتشار رویکردهای مالی کمپانی‌های بزرگ حوزه فناوری، آلفابت نیز گزارش مالی خود مربوط به سه ماهه اخیر را منتشر کرده است که رکورد منفی تازه‌ای را برای اولین بار بعد از ۲۲ سال گذشته نشان می‌دهد. کرونا، بزرگترین عامل این رکورد منفی بوده که در صرف هزینه برای تبلیغات اثر سو داشته است.

کاهش درآمد آلفابت به دنبال کاهش هزینه برای تبلیغات

در سه ماهه منتهی به ماه ژوئن، کل درآمد کمپانی آلفابت ۳۸٫۳ میلیارد دلار بوده است که در مقایسه با همین دوره از سال ۲۰۱۹، رشد منفی ۲ درصد به ثبت رسیده است. این درآمد در حالی به دست آمده که تحلیلگران پیش بینی درآمد ۳۷٫۴ میلیارد دلاری را برای آلفابت داشتند بنابراین دست کم درآمد کمپانی فراتر از حد تصور تحلیلگران بازار بوده است. سود خالص سازمان مادر گوگل از این مقدار درآمد ۶٫۴ میلیارد دلار که نسبت به ۹٫۹ میلیارد دوره مشابه در سال گذشته افت قابل توجهی داشته است. ترافیک آنلاین سرورهای گوگل طی ماه آوریل و می رشد چشمگیری داشت اما در طول همین مدت تبلیغ کنندگان صرف هزینه برای تبلیغات خود را کاهش دادند. اما شرایط از ماه ژوئن کمی بهتر شده است.

گوگل که در تلاش است وابستگی درآمد خود به تبلیغات را کاهش دهد، همچنان در سرمایه گذاری‌های خود در قسمت‌های دیگر با چالش مواجه است و حاصل تلاش در زمینه‌های دیگر ضرر ۱٫۱۲ میلیارد دلاری کمپانی بوده است. نقطه‌های عطف برای کمپانی، شبکه یوتیوب و فضای ابری بوده است که به ترتیب درآمد ۳٫۸۱ و ۳ میلیارد دلاری را برای گوگل به همراه داشته است.

در ملاقاتی که ساندر پیچای، مدیرعامل گوگل با سهامداران کمپانی داشته گفته است که شرایط اقتصادی همچنان دشوار خواهد ماند و طی فصل‌های آینده شرایط بدتر از حال حاضر خواهد شد. پیچای معتقد است با روی آوردن هر چه بیشتر کاربران به سرویس‌های آنلاین، پلتفرم های ما از جمله Cloud، Google Play و YouTube از کسب و کار ما پشتیبانی خواهند کرد. با وجود شرایط نه چندان مناسب برای آلفابت، به تازگی گوگل مدت زمان دورکاری کارکنان خود را برای جلوگیری از شیوع کرونا یک سال دیگر تمدید کرد.

بیشتر بخوانید: کارمندان گوگل می توانند یک سال دیگر در خانه به کار خود ادامه دهند

منبع : سخت افزارSource link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن